МАЛІГАН

Мануальна терапія Mulligan – це концепція суглобової мануальної терапії, що полягає в “мобілізації за допомогою руху”. Це безболісний, безпечний та високоефективний метод лікування. В основі цієї методики лежать природні механізми біомеханічного керування. За допомогою спеціальних маніпуляцій пацієнту вдається зробити безболісним рух, який раніше викликав біль, і навіть відновити повний обсяг рухливості.

В основі лежить принцип одночасного застосування допоміжних мобілізацій (фіксації суглоба в потрібному положенні), що здійснюються фізіотерапевтом, та активних рухів пацієнта. Завдяки застосуванню цих технік очікується швидке покращення суглобової функції та зменшення болю. 

Техніка Mulligan допоможе: 

  • позбавитися м’язових болів незапального характеру; 
  • швидко зняти гострі суглобові болі, що виникли внаслідок спортивної травми; 
  • суттєво розширити діапазон руху.

Переваги цього методу?

Головною перевагою є те, що під час проведення сеансу суглобової мануальної техніки фізіотерапевт зважає на біомеханіку суглобів. Проводячи мануальну терапію за методикою Маллігана, можна отримати такі ефекти: 

  • усунення больових відчуттів, що раніше проявлялися під час руху;
  •  процедура є повністю безболісною; 
  • у суглобі, що турбував повністю відновлюється діапазон рухів.

В порівнянні з іншими техніками особливою перевагою є негайне усунення больових відчуттів. Основним принципом концепції Mulligan є мобілізація суглобів під час активних рухів виконуваних пацієнтом. Якщо інші методики пропонують знерухомити клієнта та проводити пасивні маніпуляції (лікар виконує рух у суглобі, а пацієнт лежить або сидить), то Mulligan пропонує принципово новий підхід. Використовуючи цю методику, реабілітолог допомагає усунути напругу м’язів, знімає біль, які турбували під час активних рухів суглобів.

Як проводитися ця методика?

Якщо людина отримала травму або відчуває постійні болі при виконанні певних вправ, рухів або статичного навантаження, то мануальний терапевт зміщуватиме кістки в потрібній площині, при яких рух у суглобах не викликатиме біль, дискомфорт та обмеження, а пацієнт у цей час виконуватиме активний рух (згинання, розгинання, відведення, присідання, віджимання тощо). Активні рухи можуть виконуватися як без обтяження (наприклад, підйом руки вгору), так і з опором, обтяженням (гантелей, стрічкою еспандером, власною вагою). При проведенні сеансу, мобілізації здійснюється безпосередньо на суглобі, що викликає біль при русі, але також і на суміжних суглобах (наприклад при болю в плечі, робота буде проводитися на плечовому суглобі, а також функціонально пов’язаних зонах з плечем – це шийний відділ, лопатка, грудний відділ, ключиця, ребра)

Показання для проведення цієї методики?

  • Захворювання хребта різного походження: сколіоз, остеохондроз, міжхребцеві грижі, радикуліти;
  • хвороби м’язів та суглобів: артрози, посттравматичні контрактури, міозити, міопатії;
  • гострі суглобові болі;
  • відновлення опорно-рухового апарату після фізичних травм та хірургічних втручань.