Кожна третя людина віком від 35 років має ті чи інші патології суглобів. У групі ризику знаходяться люди похилого віку, професійні спортсмени, люди, які працюють фізично, хворі на цукровий діабет, гіпотиреоз, ожиріння, порушення обміну речовин.
Захворювання суглобів та зв’язок поділяються на чотири категорії залежно від характеру патологічного процесу. До першої групи відносяться запальні та інфекційні захворювання, які виникають через попадання в організм вірусів, бактерій, алергенів або розвитку аутоімунного процесу. До запальних захворювань належать різні види артритів, хвороба Бехтерева. Захворювання запального типу розвиваються різко, проявляються інтенсивними болями в суглобах, скутістю рухів, припухлістю та набряком. Однак навіть у період стихання гострої сиптоматики у суглобі продовжується руйнування тканин. Лікування запальних процесів полягає у застосуванні антибіотиків, нестероїдних та глюкокортикостероїдних протизапальних засобів, а також заняття лікувальною фізкультурою для зміцнення зв’язкового апарату.
До другої групи хвороб суглобів відносять дегенеративні зміни у тканинах суглоба, які зазвичай виникають у людей похилого віку. Дана група захворювань пов’язана з виснаженням та зношуванням хрящів, що забезпечують амортизацію рухів. Дегенеративно-дистрофічні процеси характеризуються больовими відчуттями, що виникають після фізичної активності, зниження рухливості. На відміну від запальних процесів, дегенеративні зміни наростають поступово і часто непомітні на ранніх стадіях. До дегенеративно-дистрофічних захворювань відносять різні види артрозів, артритів, коксартрозів, плечолопатковий періартрит.
Третьою групою захворювань суглобів є вроджені патології, що виникають з перших днів життя. До вроджених захворювань відносять дисплазію тазостегнових суглобів. Повністю вилікувати вроджені патології не можна, але можна значно полегшити та продовжити життя хворому при неухильному дотриманні рекомендацій лікаря.
До четвертої групи хвороб належать захворювання навколосуглобових тканин, які хоч і не зачіпають сам суглоб, але можуть погіршити його функціональність. До таких патологій належать тендиніти, бурсити, лігаментит, фіброзит. Симптоми запалення навколосуглобових тканин можуть бути схожі на симптоми артриту, проте на рентгенографії помітні чіткі відмінності між цими двома процесами.
При підозрі на будь-яке захворювання суглобів необхідно якомога раніше звернутися до спеціаліста, оскільки на ранніх стадіях будь-які патологічні зміни можна успішно зупинити. На пізніших стадіях вдається лише уповільнити поширення патологічних процесів, проте відновити пошкоджені тканини вже неможливо. Реабілітаційний центр “FIZIO 360” спеціалізується на безопераційному комплексному лікуванні захворювань суглобів. Ми використовуємо у своїй практиці метод лікування рухом – кінезотерапію. Цей напрямок медицини ідеально підходять для лікування і профілактики суглобових захворювань.